Nagykanizsa, 2000. április 17-19.
A 90-es évek elején az Alpok és az Adria térség országai a politikai közeledés hatására az oktatás és a kultúra területén is kapcsolatot kerestek egymással. 1991-ben szervezték meg az elsõ gépészeti jellegű nemzetközi tanulmányi versenyt, amelyen iskolánk is részt vett. Néhány év alatt kiderült, hogy az egyes országok eltérõ oktatási rendszere nem ad lehetõséget a teljesítmények reális értékelésére, így a versenyjelleg több képzési területen szakmai találkozóvá változott, amelyet évente más ország rendezett.
Ebben az évben Nagykanizsa látta vendégül a találkozó résztvevõit, akik Ausztriából, Horvátországból, Magyarországról, Németországból, Olaszországból, Szlovákiából és Szlovéniából érkeztek. A szervezők az előző évek hagyományai szerint több szakterület témáiból egy témát vagy egy részfeladatot elõre elküldtek a résztvevő csapatoknak, amelyet hazájukban adott szintig ki kellett dolgozni, a találkozón kellett befejezni és rendszerbe kellett építeni.
Iskolánk a gépész csoportban egy gokart hátsó kerékagyának rajzát kapta, amelyet le kellett gyártani, majd a szlovénok által gyártott tengelyre szerelni. Közel két óra alatt mûködõképessé tették a gokartot a résztvevõk, és egymást váltva tesztelhették a fürge jármûvet. Az informatika szakcsoportban iskolánk homepage lapját kellett elkészíteni tanulóinknak. Az elektronikai szakon egy meteorológiai állomás káros sugárzást mérő egységét építették be résztvevõink a központi készülékbe.
Az ünnepélyes eredményhirdetésen más szakmák képviselői is bemutatták tehetségüket: a közgazdászok hazájuk turisztikai tablóját, a faiparosok fenyõfából készült sarokpadot, a ruhatervezõk saját bemutatójukkal színesített diákdivatot és a szakácsok a kínálásra is összeállított ételremeket.
Az együttesen végzett munkák lehetõséget adtak a nyelvgyakorlásra, két estén pedig torna- és táncbemutatók, valamint diszkó tette élménnyé a találkozót.
A jövő évi meghívást Burgerland képviselője adta át németül, angolul és magyarul..
Iskolánk képviselõi munkájukért és a "csapategységért" a szervezõk különdíját kapták. Íme a nevek:
- elektrotechnikában Bíró László és Eőry Bence a 12/b-bõl
- informatikában Polgárdi Péter és Varga Zsolt a 2/14/a-ból
- gépész szakon Balla Sándor a 12/b-bõl, valamint Kalmár Péter és Tóth Gergely a 2/14/b-bõl, akikkel együtt mondhattuk:
"…megint jó volt JEDLIKES-nek lenni!"
Kóbor József