9021 Győr, Szent István út 7. +36 96 529480 jedlik@jedlik.eu OM azonosító: 203037/003

Erasmus+ a Jedlik Középiskolában

Iskolánk már 2007 óta részt vesz az Európai Unió Erasmus+ programjának szakképzést segítő projektjében. 2007 óta minden évben 10-10 diákunk vehetett részt egy szakmai gyakorlaton a németországi Waldkirch városában a SICK AG Szakképző Központjában.

Programunk célja, hogy diákjainknak a szakgimnáziumi kereteken túl is lehetőséget biztosítsunk gépészeti ismereteik és nyelvtudásuk bővítésére.

Minden évben 10 diákunk utazik Waldkirchbe, ahol három héten keresztül gépészeti tervezéssel foglalkoznak a diákjaink a német szakoktatók és német diáktársaik irányításával. Ha időnk engedi, akkor a megtervezett elemeket le is gyártjuk a Szakképzési Központ tanműhelyében.

A hétvégéken illetve délutánonként a német vendéglátóinkkal, a Fekete-erdő nevezetességeivel ismerkedünk, valamint közös vidám programokat csinálunk.

A program a németországi három hét után nem ér véget ugyanis német barátaink a következő év májusában hozzánk látogatnak, mi is szervezünk nekik szakmai programokat, de azon túl rengeteg szabadidős programot, illetve kulturális programokat is. Bátran mondhatjuk, ha az első három hét a gépészettel és egymás megismerésével telik, akkor a következő magyarországi három hét már a vidám együttlétről szól, ekkor már diákjaink számára a legjelentősebb hozadéka a programnak, hogy rá vannak szinte kényszerítve, hogy egész nap német vendégeikkel foglalkozzanak, beszéljenek.

Büszke vagyok arra, hogy most már több mint 120 diákomnak szervezhettem tartalmas programokat és szerezhettem nekik életre szóló emlékeket a Jedlik Szakgimnázium és a SICK AG segítségével. 

Jedlik Cimer

Elérhetőség:

9021 Győr, Szent István út 7.

Tel.: +36 96 529480

E-mail: jedlik@jedlik.eu

OM azonosító: 203037/003

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.